| Lid Type | Flat,Dome |
|---|---|
| Shape | Round |
| Disposable | Yes |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Logo | Customized |
| Material | PP |
|---|---|
| Packaging Qty | 500pcs |
| Logo | Customized |
| Usage | Juice,Beverage, Coffee, Boba Tea |
| Shape | Round |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Weight | 8g |
| Capacity | 5OZ |
| Certifications | FDA, SGS |
| Service | OEM,ODM |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Package Size | 36.5*36*20.5cm |
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Capacity | 7OZ |
| Size | 68*42*88mm |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Shape | Star |
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Package Weight | 11kgs |
| Service | OEM,ODM |
| Shape | Round |
|---|---|
| Disposable | Yes |
| Logo | Customized |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Capacity | 700ml |
| Material | PP |
|---|---|
| Microwave Safe | No |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Logo | Customized |
| Product Type | PP Cup With Lid |
|---|---|
| Capacity | 500ml/700ml |
| Microwave Safe | No |
| Lid Type | Flat,Dome |
| Shape | Round |
| Packing | Carton |
|---|---|
| Bottom Diameter | 90mm |
| Dimensions | 117*90*57mm |
| Gsm | 14 G |
| Capicity | 12oz |
| Disposable | Yes |
|---|---|
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Material | PP |
| Lid Type | Flat,Dome |