| Material | PP |
|---|---|
| Microwave Safe | No |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Logo | Customized |
| Product Type | PP Cup With Lid |
|---|---|
| Capacity | 500ml/700ml |
| Microwave Safe | No |
| Lid Type | Flat,Dome |
| Shape | Round |
| Packing | Carton |
|---|---|
| Bottom Diameter | 90mm |
| Dimensions | 117*90*57mm |
| Gsm | 14 G |
| Capicity | 12oz |
| Disposable | Yes |
|---|---|
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Material | PP |
| Lid Type | Flat,Dome |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Capacity | 5OZ |
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Durability | High |
| Shape | Round |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Color | Transparent |
| Package Weight | 8kgs |
| Package Size | 39*38.5*30cm |
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Packaging Qty | 500pcs |
| LOGO | Customized |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Service | OEM,ODM |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Material | PS |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Package Weight | 10kgs |
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Disposable | Yes |
|---|---|
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Bpa Free | Yes |
| Shape | Round |
| Logo | Customized |
| Product Type | PP Cup With Lid |
|---|---|
| Color | Clear,White |
| Disposable | Yes |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Lid Type | Flat,Dome |