| Printing | Yes |
|---|---|
| Packaging Qty | 1000pcs |
| Material | PET |
| Stackable | Yes |
| Package | Carton |
| Quantity | 50 |
|---|---|
| Sample Time | 7 DAYS |
| Bpa Free | Yes |
| Packaging Qty | 1000pcs |
| Printing | Yes |
| Capacity | 10oz |
|---|---|
| Weight | 9g |
| LOGO | CUSTOMIZED |
| Sample Time | 7 DAYS |
| Usage | Cold Beverages,Coffee,Boba Tea,Cold Juice |
| Printing | Yes |
|---|---|
| Packaging Qty | 1000pcs |
| Material | PET |
| Stackable | Yes |
| Package | Carton |
| Printing | Yes |
|---|---|
| Packaging Qty | 1000pcs |
| Material | PET |
| Stackable | Yes |
| Package | Carton |
| Size | 90mm |
|---|---|
| Productname | Plastic Cup Lid |
| Color | Transparent Or Colored |
| Shape | Round |
| Cerfiticaion | SGS,FAD,ISO9001 |
| Material | PET |
|---|---|
| Temperature | 0-60℃ |
| Capacity | 16oz |
| Printing | Yes |
| Size | 89*53*137mm |
| Capacity | 16oz |
|---|---|
| Stackable | Yes |
| Weight | 13.5g |
| Material | PET |
| Bpa Free | Yes |
| Size | 89*45*80mm |
|---|---|
| Capacity | 10oz |
| Bpa Free | Yes |
| LOGO | CUSTOMIZED |
| Usage | Cold Beverages,Coffee,Boba Tea,Cold Juice |
| Cerfiticaion | SGS,FAD,ISO9001 |
|---|---|
| Application | Plastic Cups,paper Cups |
| Material | PP |
| Shape | Round |
| Leak Proof | YES |