| Meas | 0.0383 |
|---|---|
| Quantityperpack | 50 / 100 / 200 Pieces |
| Type | Round |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Material | Plastic (e.g., PET, PP, PS) |
| Sample Time | 7 DAYS |
|---|---|
| Compatible Lid | Flat Lid Available |
| LOGO | Customized |
| Material | Plastic |
| Packing Qty | 1000pcs |
| Surface | Smooth |
|---|---|
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Bottom Diameter | 61mm |
| Type | Round |
| Recyclable | Yes / No (depending On Material) |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
|---|---|
| Accessories | 117mm FLAT LID |
| Gsm | 14 G |
| Top Diameter | 117mm |
| Package Size | 60*25*54.5cm |
| Top Diameter | 117mm |
|---|---|
| Size | 117*87*70mm |
| Package Size | 60*25*54.5cm |
| Packing Quantity | 500pcs |
| Color | Clear |
| Gsm | 14 G |
|---|---|
| Temperature | Cold |
| Pattern | Various |
| Compatible Lid | Dome Lid And Flat Lid Available |
| Package Size | 60*25*54.5cm |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Capacity | 5OZ |
| Sample | 5days |
| LOGO | Customized |
| Certifications | FDA, SGS |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Capacity | 360ML |
| Size | 76*54*113mm |
| Color | Transparent |
| Packing | Carton |
|---|---|
| Quantity | Pack Of 500 |
| Usage | Juice,Salad |
| Microwave Safe | No |
| Lid Type | Flat,Dome |
| Material | PET |
|---|---|
| Capicity | 12oz |
| Usage | Juice,Salad |
| Durable | Yes |
| Gsm | 14 G |