| Eco-Friendly | Yes |
|---|---|
| Printing | Customized |
| Service | OEM,ODM |
| Lid Type | Snap On |
| Design | Customized |
| Flexibility | Flexible |
|---|---|
| Weight | 5g |
| Leak Proof | YES |
| Shipping | By Sea Or Air |
| Safety Features | BPA-free |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Packaging Qty | 500pcs |
| Color | Transparent |
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Service | OEM,ODM |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Sample | 5days |
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Size | 45*30*50mm |
| Certifications | FDA, SGS |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Capacity | 1.5 OZ |
| Weight | 4g |
| Features | Disposable |
|---|---|
| FOB Port | Xiamen |
| Package Size | 43*43*36cm |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Durability | High |
| Disposable | Yes |
|---|---|
| Usage | Juice,Beverage, Coffee, Boba Tea |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Features | Disposable |
|---|---|
| LOGO | Customized |
| Size | 45*30*50mm |
| Capacity | 1.5 Oz |
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Weight | 15.5g |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Material | PP |
|---|---|
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Microwave Safe | No |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Lid Type | Flat,Dome |