| Bpa Free | Yes |
|---|---|
| Dishwasher Safe | Yes |
| Dimensions | 90*145mm |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Shape | Round |
| Features | Disposable |
|---|---|
| FOB Port | Xiamen |
| Capacity | 16OZ |
| Durability | High |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Shape | Round,Goblet |
| FOB Port | Xiamen |
| Material | PS |
| Lid Type | Flat,Dome |
|---|---|
| Disposable | Yes |
| Bpa Free | Yes |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Material | PP |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 93mm |
| Shape | Round |
| Compatibility | Compatible With Most Cups |
| Shipping | By Sea Or Air |
| Leak Proof | YES |
|---|---|
| Usage | For Covering And Sealing Cups |
| Type | Screw On,snap On |
| Design | Simple And Functional |
| Shipping | By Sea Or Air |
| Compatibility | Compatible With Most Cups |
|---|---|
| Shape | Round |
| Leak Proof | YES |
| Cerfiticaion | SGS,FAD,ISO9001 |
| Design | Simple And Functional |
| Payment | Western Union/TT |
|---|---|
| Material | PP |
| Type | Screw On,snap On |
| Flexibility | Flexible |
| Application | Plastic Cups,Paper Cups |
| Bpa Free | Yes |
|---|---|
| Material | PP |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Usage | Juice,Beverage, Coffee, Boba Tea |
| Disposable | Yes |
| Usage | For Covering And Sealing Cups |
|---|---|
| Reusable | NO |
| Safety Features | BPA-free |
| Application | Plastic Cups,paper Cups |
| Size | 93mm |