| Features | Disposable |
|---|---|
| Capacity | 5OZ |
| Color | Transparent |
| Certifications | FDA, SGS |
| FOB Port | Xiamen |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Size | 88*52*75mm |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Service | OEM,ODM |
| Weight | 11.5g |
| Features | Disposable |
|---|---|
| Application | Restaurants, Cafes, Party,Outdoors |
| Package Detail | Inner Bag+carton |
| Usage | Hot And Cold Beverages, Water, Juice, Wine |
| Size | 65*55*50mm |
| Disposable | Yes |
|---|---|
| Bpa Free | Yes |
| Lid Type | Flat,Dome |
| Shape | Round |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Productname | Plastic Cup Lid |
|---|---|
| Delivery | 10 Days After Deposit |
| Logo | Customized |
| Size | 90mm |
| Fda Approved | Yes |
| Shape | Round |
|---|---|
| Logo | Customized |
| Dimensions | 90*145mm |
| Packaging Qty | 500pcs |
| Microwave Safe | No |
| Color | Clear,White |
|---|---|
| Shape | Round |
| Disposable | Yes |
| Usage | Juice,Beverage, Coffee, Boba Tea |
| Bpa Free | Yes |
| Logo | Customized |
|---|---|
| Material | PP |
| Microwave Safe | No |
| Disposable | Yes |
| Capacity | 700ml |
| Shape | Round |
|---|---|
| Packaging Qty | 500pcs |
| Disposable | Yes |
| Product Type | PP Cup With Lid |
| Logo | Customized |
| Packaging Qty | 500pcs |
|---|---|
| Usage | Juice,Beverage, Coffee, Boba Tea |
| Capacity | 500ml/700ml |
| Shape | Round |
| Color | Clear,White |