| Fda Approved | Yes |
|---|---|
| Diameter | Varies (commonly 80mm, 90mm, 95mm) |
| Design | Flat, Dome, Or Sip Hole |
| Temperatureresistance | Up To 100°C |
| Cerfiticaion | SGS,FAD,ISO9001 |
| Type | Screw On,snap On |
|---|---|
| Temperatureresistance | Up To 100°C |
| Logo | Customized |
| Shape | Round |
| Delivery | 10 Days After Deposit |
| Leakproof | Yes |
|---|---|
| Type | Screw On,snap On |
| Delivery | 10 Days After Deposit |
| Diameter | Varies (commonly 80mm, 90mm, 95mm) |
| Reusable | NO |